مسمومیت با گاز مونوکسید کربن سالانه در فصل های سرد باعث مسمومیت و تلفات می‌شود؛

نشت یابی لوله گاز تخصص ماست ۰۹۱۲۷۲۰۱۷۸۵ _۴۴۱۰۷۱۴۶

چگونه نشت لوله گاز را رفع کنیم

نشتی لوله گاز می‌تواند خیلی خطرناک باشد و منجر به خسارات جبران ناپذیری شود. مردم در مواجه با نشتی گاز دچار علایمی چون سر درد و حالت تحوع می‌شوند بنابراین این امر باید جدی گرفته شود. اما از کجا بفهمیم که لوله گاز نشتی دارد؟ بعد از اینکه فهمیدیم چطور اقدام به برطرف نمودن آن کنیم؟ در ادامه تمام علایم نشتی گاز و روش‌های برطرف کردن آن را شرح می‌دهیم تا خودتان و بدون نیاز به متخصص این کار را در منزل خود انجام دهید.

نشتی لوله گاز

در حالت طبیعی این گاز بدون رنگ و بو است و نمی‌توان متوجه آن در هوا شد. اما برای جلوگیری از خطرات به این گاز ماده‌ به نام اورگـانو اضافه می‌کنند که بو دار شود  و باعث می‌شود شما متوجه بوی گاز در هوا شوید. بنابراین از آن‌جایی که نشست گاز می‌تواند خسارات جانی و مالی زیادی وارد کند بهتر است نسبت به سالم بود لوله گاز حساسیت بیش‌تری به خرج دهید.

روش‌پیدا کردن نشت گاز؟

یکی از روش‌های مرسوم برای تشخیص نشت لوله گاز استفاده از اب و صابون است. یک اسفنج کفی را روی شلنگ گاز قرار دهید. اگر اتفاق خاصی نیفتاد یعنی نشتی گاز وجود ندارد اما اگر حباب‌هایی تولید شد یعنی گاز در حال نشت است.

چرا گاز نشت می‌کند؟

نشت گاز به دلایل مختلفی در لوله‌ها و تاسیسات گازی روی می‌دهد.

خوردگی لوله‌ها

اگر سطح خارجی لوله‌ها به خوبی عایق بندی نشوند ممکن است به مرور زمان خوردگی لوله به وجود بیاید. البته امکان دارد این خوردگی از درون لوله هم رخ دهد. خوردگی معمولا به خاطر برخی ترکیبات خورنده که داخل لوله‌ها وجود دارند رخ می‌دهد. پس حتما از عایق بودن لوله‌های گاز اطمینان حاصل کنید.

سایش در لوله‌ها

معمولا در قسمت زانوی لوله‌ها به علت افزایش فشار گاز سایش بیش‌تری رخ ‌دهد. این سایش همچنین به علت وجود ناخالصی‌ها همراه گاز نیز می‌باشد.

دیگر عوامل نشت گاز

از دیگر عواملی که باعث نشت گاز می‌شود ضربه و آسیب رسانده به لوله‌ها است. همچنین تماس با کابل برق هم می‌تواند منجر به این اتفاق شود. حین نصب حتما از یک فرد ماهر کمک بگیرید زیرا هر گونه خطا در نصب و جوش لوله‌ها به یک دیگر منجر به نشتواحتمال انفجار می‌شود. همچنین دقت کنید که از لوله‌های استاندارد استفاده کنید تا نشت گاز را به حداقل برسانید .

 چگونه نشتی لوله گاز را برطرف کنیم؟

اولین کاری که باید بکنید بستن شیر فلکه گاز است. برای این کار شیر اصلی گاز را پیدا کنید و فلکه آن را محکم ببندید. سپس شیر گاز دیگر وسایل منزلتان را هم ببندید جهت اطمینان. شیر اصلی گاز معمولا کنار کنتور گاز قرار دارد. هنگام بستن شیر گاز دقت کنید. اگر نشت لوله گاز خیلی جدی است و نمی‌توانید فلکه گاز را ببندید از خانه بیرون بروید و به یک تعمیرکار زنگ بزنید ۰۹۱۲۷۲۰۱۷۸۵ و یا با شرکت گاز تماس بگیرید تا یک کارشناس به محل اعزام کنند.

 پیشگیری بهتر از درمان است!

قبل از آن‌ که به مرحله نشتی لوله گاز و پیدا کردن و رفع آن برسید بهتر است از نشت گاز پیشگیری کنید. برای پیشگیری از خسارات ناشی از نشتی لوله گاز باید نکاتی را بدانید که در ادامه می‌گوییم. نشتی گاز یکی از مهم‌ترین آسیب‌های تاسیسات گازی می‌باشد. شما باید هر شش ماه یک بار یا حداقل سالیانه یک بار لوله‌های گاز را چک کنید تا از عدم وجود نشتی مطمئن شوید. برای این کار بهتر است از یک متخصص نشت یاب گاز کمک بگیرید. آن‌ها وجود هر نوع مشکل در لوله کشی گاز را متوجه می‌شوند . و به شما اطلاع می‌دهند. در فصل تابستان که وسایل گرمایشی همچون بخاری را جمع می‌کنید حتما باید شیرهای مصرف گاز را ببندید و با درپوش مناسبی محل خروج گاز را مسدود کنید تا شاهد حادثه‌های ناشی از نشت گاز نباشید. همچنین هنگام خروج از منزل برای مدت طولانی شیرهای اصلی گاز را ببندید تا اگر نشتی‌ وجود داشت و شما اطلاع نداشتید دچار مشکل نشوید.

طرح‌نما یا لورم ایپسوم(به لاتین: Lorem ipsum) به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود. طراح گرافیک از این متن به عنوان عنصری از ترکیب بندی برای پر کردن صفحه و ارایه اولیه شکل ظاهری و کلی طرح سفارش گرفته شده استفاده می نماید، تا از نظر گرافیکی نشانگر چگونگی نوع و اندازه فونت و ظاهر متن باشد.

0
لوله کشی اب
0
لوله کشی گاز
0
نشت یابی لوله گاز
0
نشت یابی

متخصص نشت یابی لوله گاز و تعمیر لوله گاز

phonelink

هزینه نشت یابی لوله گاز

هزینه نشت یابی لوله گاز خانگی  به شرایط ساختمان بستگی دارد که چند واحد بوی گاز را حس کرده اند ساختمان چند واحد دارد و  تعداد طبقات ان چند تا باشد.

favorite_outline

هزینه لوله کشی گاز

براورد قیمت لوله کشی گاز . خانگی , تجاری و صنعتی با توجه به میزان و حجم کار تعیین میشود. معمولا برای اجرا پروژه ها و ساختمان  اجرای هر متر لوله کشی گاز بسته به قطر لوله کشی آن استفاده میشود.

landscape

هزینه خورده کاری

براورد هزینه لوله کشی گاز خانگی , تجاری و صنعتی با توجه به میزان و حجم کار تعیین میشود. معمولا برای اجرا پروژه ها و ساختمان  قطر لوله کشی آن استفاده میشود.

تخصص ما نشت یابی است

نشت گاز معمولا توسط یک کارشناس معتبر شرکت گرما گستر اپادانا  با استفاده از دستگاهی به نام آنالایزر گاز، تایید می‌شود. این کارشناس همچنین همه لوازم و لوله‌های گاز را برای ترکها و نشتی‌ها بررسی می‌کند. وقتی که نشتی مشخص و تعمیر شد لازم است که کارهای زیر را انجام دهید:

  • صبر کنید تا به طور رسمی به شما اطلاع شود که آیا می‌توانید به خانه برگردید
  • قبل از برگشتن به داخل خانه، هوای داخل خانه را عوض کنید
  • هشدارهای مونوکسید کربن را نصب کنید
track_changes

اطمینان از تهویه هوای کافی

مناطق اطراف وسایل گاز سوز و سیلندر گاز باید بدون انسداد باشد. این از تجمع گاز در این مناطق پیشگیری می‌کند. اگر بطور منظم هوای خانه را عوض کنید بسیار مفید خواهد بود.

business

نصب سنسور مونوکسید کربن

این وسیله همانند آلارم دود است و به هنگامی که مونوکسید کربن شناسایی شود، صدای بلندی ایجاد می‌کند. باید یک سنسور روی همه سقفهای خانه و در همه اتاق خوابها باشد.

– اگر تمام افراد خانواده یا تمام همكاران شما علایم مشابهی داشتند.
– وقتی شما به جای دیگری میروید آن علایم از بین بروند (به طور مثال هنگامی كه به مسافرت می‌روید سردرد شما از بین می‌رود).
– علایم در یك فصل خاص از سال بروز پیدا می‌كنند (به طور مثال شما فقط در فصل زمستان دچار سردرد می‌شوید).

اگر نیاز به راهنمایی دارید می توانید از ما مشاوره رایگان بگیرید.

۰۹۱۲۷۲۰۱۷۸۵

grade

نشانه های گاز گرفتگی

نشانه های اولیه ناشی از این گاز تا حدی شبیه به آنفلوآنزاست با این تفاوت که در آن تب وجود ندارد و اثرات آن شامل: خواب آلودگی و خمیازه کشیدن بیش از حد، گیجی، ضعف و بی‌ حالی، امکان بروز سردرد شدید، گاهی تهوع و استفراغ، پرش‌ های عضلانی و اختلال حرکتی، احساس نبض پر و صدادار در ناحیه شقیقه، افزایش فشار خون، گشاد شدن مردمک چشم و کاهش دید، رنگ تیره پوست، رنگ پریدگی دور لب ‌ها و یا صورتی شدن آن، گاهی سفتی عضلات به ویژه عضلات فک، قطع تنفس، تشنج، اغما و مرگ از جمله اثرهایی است که در مسمومیت با گاز CO ممکن است ایجاد شود.

چگونگی برخورد با مسمومیت ناشی از گاز CO

– به سرعت از هوای آزاد تنفس کرده و درها و پنجره‌ ها را باز کنیم و وسایل گرمازا مانند اجاق‌گاز و بخاری را خاموش کنیم.

– یقه پیراهن، کمربند و لباس‌ های تنگ را باز کنیم.

– در صورت امکان عملیات اکسیژن ‌دهی به فرد مسموم را با نهایت دقت شروع کنیم.

– باز نگه داشتن راه ‌های هوایی و تماس با اورژانس.

– به یاد داشته باشیم که خارج کردن افراد مصدوم از محیط آلوده و قرار دادن آنها در محیط باز از مهم ترین اقدامات محسوب می ‌شود.

منابع تولید گاز CO در ساختمان ‌ها

– استفاده از وسایل گازسوز و گرمایشی بدون دودکش

– نقص در دودکش و نشت‌ گاز به فضای مسکونی

– به کارگیری روشنایی گازی به مدت طولانی به وِیژه در فضای بدون تهویه

– آبگرمکن‌ های دیواری و زمینی به ویژه وقتی که دودکش مناسب ندارند.

 نبودن تهویه درست و مناسب در محیط

– نقص فنی در شبکه تهویه(لوله‌کشی آبگرمکن ‌ها، بخاری ‌ها، شومینه ‌ها و…)

فهرست
Call Now Buttonتماس