تفکیک کنتور اب و گاز

gazresann-3

توضیحات

تفکیک کنتور گاز، مدیریت مصرف سوخت را تسهیل می کند
استفاده از یک کنتور برای چند مسکونی، به هیچ وجه توجیه اقتصادی ندارد

مسئول روابط عمومی شرکت گاز استان، با اشاره به مزایای تفکیک کنتورهای گاز گفت: تفکیک كنتور گاز، مدیریت مصرف سوخت توسط شهروندان را تسهیل می کند.

 

نادر رابطی در گفتگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، با بیان اینکه تفکیک کنتور گاز، نقش مؤثری در کاهش هزینه های خانوار خواهد داشت، اظهار کرد: با ارسال صورت حساب مجزا برای هر مشترک، الگوی مصرف هر خانوار به طور دقیق مشخص می شود و این امر، در کاهش هزینه ها تأثیر بسزایی خواهد داشت.

 

وی با اشاره به اصلاح قیمت حاملهای انرژی، تصریح کرد: پیش از اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها، بهای گاز مصرفی هر واحد، قیمت ناچیزی بود، لذا نحوة تقسیم گاز بهای مجتمع های مسکونی برای ساکنان این مجتمع ها، اهمیت چندانی نداشت.

 

رابطی با اشاره به تغییر این شرایط پس از اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها، خاطرنشان کرد: با اجرای این قانون، میزان مصرف و قیمت گاز، برای مردم اهمیت پیدا کرده است و این امر از دید کارشناسان اقتصادی، یکی از مزایای اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها محسوب می شود.

 

این مقام مسئول با تأکید بر مزایای تفکیک کنتور گاز، عنوان کرد: بر اساس بررسی های صورت گرفته، در صورتی که یک خانوار به تنهایی مسئول تنظیم مصرف گاز باشد، به راحتی می تواند میزان مصرف را مدیریت کند، در حالی که در صورت استفادة چند خانوار به صورت اشتراکی، انگیزه های صرفه جویی کاهش می یابد.

 

رابطی افزود: با تغییر بهای حاملهای انرژی، استفاده از یک کنتور برای چند مسکونی، به هیچ وجه توجیه اقتصادی ندارد.

جزئیات پروژه

  • تاریخ : دی ۹, ۱۳۹۶
  • 2
  • اشتراک گذاری در:
Details